Kuidas ma saaksin programmist kassa sissetuleku ja väljamineku ordereid trükkida?

Tuleb luua kande tüübid. Näiteks: KS ehk Kassa sissetulek, kus näitame, et trükitakse kassa sissetuleku order ja valitakse järgmise orderi number.
KV ehk Kassa väljaminek, kus näitame, et trükitakse kassa väljamineku order ja valitakse järgmise orderi number.
Luues kandeid nende kannete tüüpidega, avanebki võimalus orderit trükkida.

Kuidas kajastada programmis sularaha oste?

Sularaha oste saab sisestada kahel erineval moel nii ostuarvete alt, kui ka pearaamatu kandena, kui ostutšekke on väga palju.

  1. Sularaha oste saab sisestada menüüs Ost – Ostuarved, pannes linnukese lahtrisse “Tasutud sularahas” ja valides tasumise konto (vaadata üle ka seadistused menüüs Ost- Ostude seaditused).
  2. Teha üks koondkanne terve kuu ühe avansilise kohta, kui ostutšekke on väga palju. Näiteks jaanuari sularaha ostutšekid panna järjest ühte kandesse, deebet poolele kulu, käibemaks jne. Kui kõik sularaha ostutšekid ja ostuarved sees, siis kreeditisse programm ise summeerib kokku, mis läheb aruandva isiku konto võlaks. Kande selgitusse võiks märkida tšeki andmed, näiteks panna firma nimi, arve number või lühidalt mida osteti. Kui kanne tehtud ja rohkem tšekke tulemas pole, siis võiks selle kande välja printida (Ctrl+P) ja väljatrüki (majandusavansi aruanne) panna koos tšekkidega kausta.

Kas saaks teha kuidagi nii, et kassa sissetuleku ja väljamineku orderid hakkaksid uuel aastal uuesti number ühest?

Selleks on kaks võimalust:
1. Menüüs Finants – Kannete tüübid ära muuta olemasolevate kannete tüüpide (kassa sisse ja kassa välja) järgmise orderi number 1-ks.
2. Lisada juurde kaks uut kandetüüpi:
Kassa sissetuleku jaoks kande tüüp koodiga näiteks KS2013, millel ära määrata, et trükitakse kassa sissetuleku order ja valida järgmise orderi numbriks 1.
Kassa väljamineku jaoks kande tüüp koodiga näiteks KV2013, millel ära määrata, et trükitakse kassa väljamineku order ja valida järgmise orderi numbriks 1.
Kui otsustate uued kande tüübid luua, siis tuleb kindlasti üle kontrollida, et ka menüüs Müük – Sularahaarvete seadistused oleks õige kande tüüp valitud sularaha arvete jaoks.