Mis on KN kood?

KN kood on vajalik ainult Intrastati aruannete jaoks. Kui KN koodi esitamise kohustust pole, võib selle lahtri tühjaks jätta.

Milleks on vajalikud kaubagrupid ja ülemgrupid?

Kui on suur kaupade nomeklatuur, siis on kasulik kaupu grupeerida. Saab luua ülemgrupid (nt. ülemgrupp on piimatooted ja alamgrupid: kohupiimad, jogurtid jne). Sel juhul lihtsustavad grupid vajaliku kauba leidmist. Kauba valiku aknas saab vasakul määrata endale vajaliku grupi, mille kaupu soovitakse näha.
Valides ülemgrupi ja pannes linnukese lahtrisse “Kõigi alamgruppide kaubad” näidatakse ka neid kaupu, mis asuvad valitud ülemgrupi alamgruppides.

Milleks on vajalikud kauba komponendid?

Kui tahate luua kaupa, mis koosneb mitmest erinevast kaubast, siis leheküljel Komponendid saate määrata, selle kauba nö retsepti. Kui Teil on näiteks kaup kringel, mis koosneb munast, jahust, rosinatest, siis komponentide leheküljel saab lisada need kaubad retsepti. Edasi tuleb minna tootmisesse ja kui tootmine kinnitada võetakse valmistoode lattu arvele ja komponendid kantakse laost maha.

Mida näitab kauba kaardil olev ostuhind?

Kauba kaardil ostuhindade osas on näha võimalikud hinnad, millega tarnijatelt kaupu ostetakse. Esimest hinda hakatakse pakkuma automaatse hinnana ostudokumentidel, kuid seda saab otse dokumendil muuta.

Mida näitab kauba kaardil olev müügihind?

Kauba kaardil olev müügihind näitab toote hinda erinevates hinnakirjades. Müügidokumendi koostamisel pakub programm automaatselt müügihinda vastava hinnakirja alusel, mida saab antud dokumendis ka ära muuta.

Kuidas saab kaubal müügihindu näidata?

Koostades piiramatul arvul hinnakirju. Kas siis igas hinnakirjas näidata, mis on erinevate kaupade müügihinnad või iga kauba all näidata, mis on selle müügihind erinevates hinnakirjades.

Kas kasutuses olnud kaupu saaks kuidagi ka kustutada?

Kui kaupu on müüdud või ostetud, siis neid kustutada ei saa. Küll aga saab märkida, et kaup on Suletud (tuleb kaubakaardil panna linnuke lahtrisse “Suletud”) ning panna kaupade registris peale filter kiirklahv Ctrl+F, mis näitaks vaid Avatud kaupu.