KÜ ei toimi meiliprogrammiga meilide saatmine

Kui korteriühistul ei toimi Outlookiga/Thunderbirdiga meilide saatmine tuleks esmalt kontrollida kas programm on vaikimisi meilipogramm. Selleks tuleks avada Start menüü ning otsida üles Control Panel. Control Paneli all vajutada kirjele Programs. Seejärel Default Programs ning Set your default programs. Avaneb Default apps seaded. Kohe esimene on Email. Kontrollida kas seal on määratud Outlook/Thunderbird, kui ei ole tuleks muuta vajutades Outlooki/Thunderbirdi ikoonile.

Kui vaikimisi meiliprogramm on Outlook/Thunderbird kuid endiselt ei toimi meilide saatmine on tõenäoliselt probleem seoses MAPI seadistustega Windows operatsioonisüsteemis. MAPI saate seadistada alljärgnevalt:

Avage Run / Käivita (Windows + R kombinatsiooni abil)

Kirjutage regedit ja vajutage enter.

Avaneb Registry Editor. Avanenud aknas tuleb vasakult avada HKEY_LOCAL_MACHINE. Seejärel alamkaust SOFTWARE

64bit windowsi puhul järgmine kaust WOW6432Node ja seejärel kaust Microsoft
32bit windowsi puhul koheselt järgmine kaust Microsoft

Microsofti kaustas avada alamkaust Windows Messaging Subsystem. Seejärel paremal pool kus on veerud Name, Type ja Data vajutada parema hiireklahviga ja valida New -> String value. Määrata nimeks MAPI. Seejärel loodud stringi peal vajutada parema hiireklahviga ja valida Modify ning määrata Value 1.

Peale seda teha arvutile restart.

Üüriarveid saab koostada majade kaupa. Mida peaksin ennem tegema, kas sisestama majad või kaubad. Kui ma sisestan kaubad siis kas need kehtivad kõigi majade kohta ning sobivale majale saan valida sobivad kaubad või tuleb mul iga maja kohta oma kaupade nimekiri.

Ei ole oluline, kas sisestada enne majad või kaubad. Kindlasti peaksid need aga olema loodud enne, kui kortereid hakata sisestama, kuna igal korteril tuleb valida Maja ja panna kõigi mõõtjate (mõõtjaga kaubad on need, mille tüüp on KÜ Näit) lahtritesse linnukesed, mis antud korteril olemas on.

Kaubad kehtivad kõigi majade kohta ja saab iga maja all sobivad valida.

Majade koodid võiksid olla lühendid tänavast ja maja numbrist (nt Turu 9, kood T9), tuleb luua ka objektid, mille koodid võiksid olla samad mis majadel. Siis saab ka raamatupidamislikku aruandlust majade viisi.

Meie maja elanikel on kuni 4 veemõõtjat (2 sooja ja 2 külma), kas oleks võimalik arvele kokku tarbitud vesi saada?

Selleks tuleks luua 5 erinevat kaupa:
K1 ja K2 – vastavalt külmavee mõõtjate 1 ja 2 jaoks.
S1 ja S2 – vastavalt soojavee mõõtjate jaoks.
Kauba tüübiks valida neil kaupadel KÜ näit.
5-ndaks kaubaks lisada VK – Vesi ja kanalisatsioon, kauba tüüp kuluartikkel ja leheküljel komponendid valida kaubad K1, K2, S1, S2, kogusega 1.
KÜ Arved lehel valida kaup VK ehk Vesi ja kanalisatsioon, kogus/valem lahtrisse kirjutada “näit” ja hind/valem lahtrisse 1 m3 hind.