Olen uus Profiti kasutaja, millest peaksin alustama?

Kui demo on alla laetud, siis võite sellega kohe tööle asuda.

Kui teete demos alguses proovikandeid ja alles hiljem soovite reaalseid andmeid sisestama hakata, siis tuleks taastada varukoopia menüüs Programm – Varukoopiad, kas empty.zip – teeb programmi täiesti tühjaks või algandmetega.zip – jätab näidiskontoplaani, kandetüübid ja üldised seadistused. Varukoopia taastamiseks klõpsata sobiva varukoopia peal ja vajutada nupule “Taasta”.

Kui programmi eest on tasutud, tuleks läbi teha programmi registreerimine e. demo piirangute maha võtmine. Selleks peaksite meile saatma menüüs Programm-Registreerimine, Seerianumbri lahtris oleva numbri, mille põhjal saadame meie Teile vastu aktiveerimisvõtme, mis tuleb samas aknas lahtrisse Võti kirjutada/kopeerida. Selleks vajutage nupule Saada registreerimistaotlus.

Järgmisena soovitaks raamatupidamisprogrammi kasutajatel koostada kontoplaan või korrigeerida näidiskontoplaani. Samas on seda võimalik ka hiljem ja töö käigus teha.

Edasi võib luua erinevaid registreid (firmad, kaubad, kandetüübid jms) ning teha vajalikud seadistused (firma andmed, müügiarve vormistus, lao seadistused jms).

Kohustuslikku järgekorda polegi, kuna kõike saab lisada ka töö käigus, näiteks lisada kontosid kannet tehes, lisada kliente müügiarvet tehes jne.

Kuidas saan Profitisse uusi firmasid lisada?

Kui programm on registreeritud mitmefirma versioonina (baaspaketis 5 firmat, bürooversioon piiramatu arv firmasid), siis uuesti programmi sisse logides avaneb Firma nimekirja aken, kus saab hiire parema klahviga klikkides firmasid lisada.

Kirjutage firma nimi ja vajutage OK. Firma nimest luuaks uus andmebaas, mis peab igal firmal erinev olema.

Uus lisatud firma on alguses täiesti tühi. Valides Programm- Varukoopiad  taastada OÜ-l varukoopia algandmetega.zip ja KÜ-l kyalgandmetega.zip. Taastamisega  saate uuele firmale näidiskontoplaani jm üldised seadistused.

Kas programmiga saab kaasa ka juhendi?

Programmiga on kaasas elektrooniline juhend, mis avaneb F1-ga või menüüs Abi ja valides veelkord Abi.
Soovi korral saab juhendi ka välja trükkida.