Keri sisuni

Varukoopiad

Valides menüüs Programm – Varukoopiad avaneb aken, kus saab teha programmi andmetest varukoopia, taastada varukoopia, hallata olemasolevaid varukoopiaid või vajadusel saata oma andmed konsultandile andmete parandamiseks.

Varukoopia tegemine

Varukoopia tegemiseks tuleb vajutada nuppu “Varukoopia”. Varukoopia on tavaline zip-fail, kuhu on kokku pakitud konkreetse ettevõtte andmebaasi fail. Varukoopia tegemisel faili nimi sisaldab firma nime, varukoopia tegemise kuupäeva ja kui samal päeval on tehtud rohkem kui üks varukoopia, siis selle järjekorra numbrit. Varukoopia sisaldab kõiki firma andmeid, st vanu varukoopiaid ei pea alles hoidma. Varukoopia ei sisalda arve- ja aruandevorme, need on eraldi Profit kaustas olevad frf-failid.

Varukoopia taastamine

Varukoopia taastamiseks valige sobiv zip-fail välja ja vajutage nuppu “Taasta”. NB! Peate olema kindel, et soovite varukoopiast taastada. See protseduur kirjutab olemasolevad firma andmed üle varukoopias olevatega.

Varukoopiate seadistused Siin saab seadistada kohta arvutis, kuhu varukoopiaid tehakse ning seda, kas varukoopiaid tehakse automaatselt enne programmi uuendamist ja peale igat programmi sulgemist.

Nupp Seadistused avab Varukoopiate seadistuste akna

NB!

Soovitame uuendamisel ja väljalogimisel varukoopiaid teha!

Automaatsed varukoopiad

Automaatsed varukoopiad on sama firma puhul alati sama nimega, st igal varukoopia tegemisel vana kirjutatakse üle. Soovitame aeg-ajalt ise ka varukoopia teha ja hoida seda välisel infokandjal.

Varukoopia saatmine Intellisofti

Varukoopia saab saata Intellisofti, kui vaja, et konsultant vaataks andmed üle või parandaks neid vajadusel.

Enne saatmist soovitame helistada tel. 7405 980 ja anda konsultandile sellest teada. Tööd varukoopiaga on enamasti tasulised.

Varukoopia saatmiseks klõpsake soovitud varukoopia peal hiire parema klahviga ja valige rippmenüüst “Saada varukoopia Intellisofti”.

Avanenud aknas soovitame lühidalt kirjeldada probleemi ja lisada oma kontaktandmed. Seejärel tuleb vajutada nuppu “Saada”. Varukoopia laetakse Intellisofti serverisse ja konsultant saab vastavasisulise e-maili, kui üleslaadimine on lõppenud.

Varukoopia kustutamine

Varukoopia faile saab ka kustutada. Selleks tuleb varukoopiate nimekirjas varukoopia peal vajutada Ctrl+Del või parem hiireklahv ning rippmenüüst valida “Kustuta”.