Keri sisuni

Lao sissetulekud

Ostetud materjalid saab lattu sisse võtta läbi sissetuleku saatelehe (menüüs Ladu – Lao sissetulekud) ja moodustada sellest ostuarve või läbi ostuarvete (menüüs Ost – Ostuarved) ja sealt moodustada lao sissetuleku saateleht lao kaupade kohta.

Klõpsates menüüs Ladu – Lao sissetulekud, avaneb vastav register, kus saab sissetulekuid reastada klõpsates veeru pealkirjal. Samuti on võimalik konkreetset sissetulekut otsida, märkides ära veeru, milles oleva tunnuse järgi soovitakse otsida ja vajutades F3 . Akna all paremas nurgas avaneb otsinguväli, kuhu tuleb kirjutada otsitav number, nimi vms.

Kui programmiga on pikalt töötatud või kui sissetuleku saatelehti on väga palju ja nende hulgast on raske vajalikku saatelehte leida, on soovitav kasutada filtrit. Selleks tuleb klõpsata tööriistaribal oleval hammasratta ikoonil (või Ctrl+F ).

Joonis 335

Lao sissetuleku saateleht

Uue sissetuleku saatelehe koostamiseks vajutada valge leht või Ctrl+N ja saab täita järgmised väljad:

  • alusdokument – võib sisestada hankija arve numbri;
  • kuupäev – hankija arve kuupäev või millal kaup lattu jõudis;
  • hankija – valitakse firmade loetelust klõpsates lahtril või vajutades F5 , sobiva hankija puudumisel * saab selle kohe lisada läbi valiku Uus;
  • ladu – sisestada loetelust selle lao kood, kuhu kaup sisse tuli, klõpsates lahtril või vajutades F5 . Sobiva valiku puudumisel saab selle lisada läbi valiku Uus;
  • objekt – soovi korral saab sisestada objekti;
  • kaubad – kood, automaatselt tulevad kauba nimetus ja mõõtĂĽhik, edasi sisestada kauba kogus ja omahind e. ostuhind ilma käibemaksuta. Automaatselt arvestab programm kokku summa;
  • lisainfo – soovi korral võib siia kirjutada mitmesugust lisainfot;
  • logistika – siin saab sisestada tarnetingimused, transpordiliigi ja tehinguliigi saab valida F5 või hiireklõpsu abil;

Kui soovitakse saatelehest moodustada ostuarve, tuleb vajutada kirjaklambri ikoonil või valida Ctrl+J

Kui soovitakse lao sissetuleku saatelehest teha automaatselt kandeid, tuleb menüüs Ladu – Lao seadistused – Finants, ära määrata sissetuleku saatelehe kande tüüp ja sissetuleku saatelehe vahekonto vastavatest loeteludest. Tavaliselt konteeritakse varud lattu ostuarvega ja lao sissetuleku saatelehti ei kinnitata.

Sissetulekute saatelehti saab parandada igal ajal. Selleks tuleb avada saateleht, teha seal vajalikud muudatused ja salvestada. Kui on olemas hilisemate kuupäevadega saatelehed, tootmised või inventuurid, siis võetakse nende kinnitused automaatselt maha. Kustutada saab saatelehte samuti igal ajal. Selleks tuleb sissetuleku saatelehtede nimekirjas klõpsata vajalikul saatelehel ja valida kustuta või avada saateleht ja vajutada seal kustuta nuppu. Hilisemate lao dokumentide kinnitused võetakse sel juhul maha ja laohinnad arvutatakse ümber.

Joonis 336

Vaata lisaks: