Keri sisuni

Ladudevahelised liikumised

Klõpsates menüüs Ladu – Ladudevahelised liikumised, avaneb vastav register, kus saab liikumisi reastada klõpsates veeru pealkirjal. Samuti on võimalik konkreetset liikumist otsida, märkides ära veeru, milles oleva tunnuse järgi soovitakse otsida ja vajutades F3 . Akna all paremas nurgas avaneb otsinguväli, kuhu tuleb kirjutada otsitav number, nimi vms.

Joonis 341

Ladudevaheline liikumine

Uue ladudevahelise liikumise kajastamiseks vajutada Ctrl+N ja täita järgmised väljad:

Joonis 342

  • number – dokumendi number, tuleb automaatselt numbriseeriatest;
  • kuupäev – mis kuupäevaga kaup laost teise lattu läheb;
  • kust laost – sisestada loetelust selle lao kood, kust kaup välja läks, klõpsates lahtril või vajutades F5 . Sobiva valiku puudumisel saab selle lisada läbi valiku Uus;
  • kuhu lattu – sisestada loetelust selle lao kood, kuhu kaup sisse tuli, klõpsates lahtril või vajutades F5 . Sobiva valiku puudumisel saab selle lisada läbi valiku Uus;
  • lisainfo – soovi korral saab sisestada mitmesugust lisainfot;
  • logistika – siin saab sisestada tarnetingimused ja valida transpordiliigi ja tehinguliigi klõpsates lahtril hiirega või vajutades F5 .

Edasi valida vastavast loetelust kaup, klõpsates lahtril või vajutades F5 . Sobiva valiku puudumisel saab kohe lisada läbi valiku Uus ning sisestada kogus. Kauba nimetus, ühik, omahind, omahind kokku ja laoseis tulevad automaatselt. Automaatselt arvestab programm kokku ka summa.

Ladudevahelisi liikumisi saab parandada igal ajal. Selleks tuleb avada liikumise kaart, teha seal vajalikud muudatused ja salvestada. Kui on olemas hilisemate kuupäevadega saatelehed, tootmised või inventuurid, siis võetakse nende kinnitused automaaselt maha. Kustutada saab lao liikumise kaarti samuti igal ajal. Selleks tuleb ladudevaheliste liikumiste nimekirjas klõpsata vajalikul liikumisel ja valida kustuta või avada liikumine ja vajutada seal kustuta nuppu. Hilisemate lao dokumentide kinnitused võetakse sel juhul maha ja laohinnad arvutatakse ümber.

Vaata lisaks: