Keri sisuni

Firmad

Firmade register

Valides menüüs Firmad, avaneb klientide ja hankijate register. Firmasid saab reastada klõpsates veeru pealkirjal.

Topelt klõpsuga saab loodud firmasid avada ja vajadusel parandada.

Firma registris saab kasutada filtrit.

Joonis 165

Firma kaart

Uue firma loomiseks tuleb klõpsata valge lehega ikoonil  või kiirklahvil Ctrl+N .

Uut firmat sisestades saab täita järgmised väljad:

 • kood – kuni kahekümnekohaline tähtede-numbrite kombinatsioon;
 • nimi – koodi lahti seletus, soovitatavalt firma täisnimi koos AS või OÜ lühendiga lõpus;
 • klient või tarnija – kas firma on klient või tarnija. Kui antud firma on nii klient kui ka tarnija, siis mõlema ette teha linnuke;
 • maksetingimus;
 • firma grupp – saab valida firmade gruppide loetelust, sobiva puudumisel saab kohe lisada läbi valiku Uus. Täitmine pole kohustuslik;

Klõpsates klambri ikoonil saab arvestada valitud perioodi jooksul selle firma maksetähtaja ületanud arvetele viivist nind lisada/vaadata ettevõtet puudutavaid märkmeid.

Vajutades gloobuse ikoonil  suunatakse teid automaatselt firma Krediidiinfo leheküljele, kust saab vaadata vajalikku informatsiooni ettevõtte kontaktandmete ja maksehäirete kohta.

Joonis 168

Firmasid saab igal ajal parandada, selleks tuleb avada firma kaart, teha seal vajalikud muudatused ja salvestada. Kustutada saab firmat kuni see pole kasutusel. Selleks tuleb firmade nimekirjas klõpsata vajalikul firmal ja valida kustuta.

Firma info

Leheküljel Firma infox saab sisestada kliendi/hankija rekvisiidid. Alljärgnevalt on ära toodud, millised võimalikud väljad saab firma kaarti koostades täita. Täidetavad väljad:

 • registri number
 • KM kohuslase number
 • tänav
 • linn
 • postiindeks
 • riik

Sisestades juriidilise aadressi, tuleb postiaadressiks automaatselt sama, aga saab muuta.

 • veopiirkond
 • telefon
 • faks
 • e-mail
 • kontakt

Joonis 171

Tehes linnukese lahtrisse “Mitteaktiivne firma”, saab selle firma valikute nimekirjadest kõrvaldada. Seda on soovitatav kasutada, kui antud firmaga enam tehinguid ei tehta või kui firmat enam ei eksisteeri.

Finants

Leheküljel Finants saab sisestada kliendi või tarnija konto. Kui Firma on nii klient kui ka tarnija, siis tuleks sisestada mõlemad kontod, vajutades kiirvalikuklahvi F5 .

Näidiskontoplaani kasutades on kliendi konto 122 ostjatelt laekumata arved ja tarnija konto 2311 arveldused hankijatega.

Linnuke lahtrisse KMD INF panna, kui firma arveid tuleb deklareerida (üle 1000 eurose käibe korral).

Joonis 170

Kontaktid

Leheküljel Kontaktid saab lisada firmaga seotud isikute kontaktandmeid: nimi, telefoninumber, e-mail ja soovi korral ka lisainfot. Keelatud lahtrisse saab tühikuga teha linnukese, mis välistab firma automaatsete kirja saajate nimekirjast. Lahtrid e-poe kasutajanimi ja e-poe salasõna ilmuvad siis, kui firma on samal firma kaardil e-poe osas tunnistatud e-poe kliendiks. Seda soovitaks teha püsiklientide puhul, kes tellivad tihti e-poest kaupu. Nendesse lahtritesse sisestatakse seega kasutajanimi ja parool, mille abil saab firma end internetis e-poe kodulehel sisse logida ja kaupu tellides ei pea ta enam uuesti sisestama oma kontaktandmeid.

Joonis 172

Pangakontod

Leheküljel Pangakontod saab sisestada firma pangakontode andmed. Panga koodi saab valida klõpsates lahtrile või vajutades F5 . Soovitame sisestada IBAN koodi. Hankija puhul tuleb panga IBAN tasumist tehes ja kui firmal mitu panka, saab tasumisel valida, millisest makset soovitakse teha.

Joonis 178

Müük

Leheküljel Müük saab valida, millise hinnakirja alusel kaupu kliendile müüakse. Programm võimaldab luua piiramatul arvul hinnakirju ja neid kliendiga siduda.

Määrates ära maksetähtaja päevades ja viiviseprotsendi iga üle tähtaja läinud päeva eest ning allahindluse protsendi firmale, tulevad need arvele automaatselt.

Kliendile saab määrata ka krediidilimiidi ja Müügi seadistustes lülitada sisse hoiatuse või müügi keelu, kui krediidilimiit on ületatud.

Lisaks saab sisestada firmale lepingu numbri ja viitenumbri.

Võimalus valida firmale arve väljatrükivormi nt välismaa kliendile vorm Invoice.

Saab sisestada ka Teate müügiarvele, siis arvet tehes, viskab selle teate kohe ette.

Automaatse maksja määramise võimalus firmale. Soovitame kasutusele võtta, kui arve ostja ja maksja on erinevad firmad. Väga mugav kasutada, siis müügiarvet tehes valides ostja, ei paku programm maksjaks sama firmat, vaid tuleb automaatselt määratud firma.

Joonis 177

Korter

Leheküljel Korter saate loetelust valida, millises majas korter asub, sobiva variandi puudumisel saab selle kohe lisada läbi valiku Uus. Kajastada tulevad aadress, üldpindala, köetav pindala, inimeste arv, korrus (täita vaid need väljad, mida kasutatakse mingite maksete arvestamiseks) ja millised mõõtjad antud korteris on. Tehes “Korteri” ette linnukese, teeb programm korterile üüriarve. Linnukeseta “Korteritele” arveid ei tehta. Võimalik on saata arveid ka e-maili teel, tehes linnukese vastavasse lahtrisse.

Joonis 173

KÜ seeriad

Leheküljel KÜ seeriad saab valida korteriühistu seeriatele (näiteks, kui esitatakse ühes kuus mitu arvet majale) maksetähtajad.

E-teenused

Leheküljel E-teenused saab lisada firma e-poe kliendiks.

Joonis 169

Lisainfo

Leheküljel Lisainfo saab kirjutada vaba teksti firma kohta.

Joonis 176