Firmad

Valides menüüs Firmad, avaneb klientide ja hankijate register. Firmasid saab reastada klõpsates veeru pealkirjal.

Topelt klõpsuga saab loodud firmasid avada ja vajadusel parandada.

Firma registris saab kasutada filtrit.

Selleks tuleb klõpsata tööriistaribal oleval hammasratta ikoonilfilter või vajutades kiirklahvil (Ctrl+F).

Avanenud aknas valida, mille järgi soovite filtreerida, pannes linnukese lahtrisse “Filter aktiivne”,  jäävad ekraanile vaid valitud tunnust sisaldavad firmad. Võttes maha linnukese, näeb jälle kõiki loodud firmasid.

Uue firma loomiseks tuleb klõpsata valge lehega ikoonil  või kiirklahvil Ctrl+N.

firmad

Uut firmat sisestades saab täita järgmised väljad:

  • kood – kuni kahekümnekohaline tähtede-numbrite kombinatsioon;
  • nimi – koodi lahti seletus, soovitatavalt firma täisnimi koos AS või OÜ lühendiga lõpus;
  • klient või tarnija – kas firma on klient või tarnija. Kui antud firma on nii klient kui ka tarnija, siis mõlema ette teha linnuke;
  • maksetingimus;
  • firma grupp – saab valida firmade gruppide loetelust, sobiva puudumisel saab kohe lisada läbi valiku Uus. Täitmine pole kohustuslik;

Klõpsates klambri ikoonil saab arvestada valitud perioodi jooksul selle firma maksetähtaja ületanud arvetele viivist nind lisada/vaadata ettevõtet puudutavaid märkmeid.

Vajutades gloobuse ikoonil  suunatakse teid automaatselt firma Krediidiinfo leheküljele, kust saab vaadata vajalikku informatsiooni ettevõtte kontaktandmete ja maksehäirete kohta.

firma2

Firmasid saab igal ajal parandada, selleks tuleb avada firma kaart, teha seal vajalikud muudatused ja salvestada. Kustutada saab firmat kuni see pole kasutusel. Selleks tuleb firmade nimekirjas klõpsata vajalikul firmal ja valida kustuta.