Master-kaubad

Lisamoodul Master-kaup on suur abimees neile, kes müüvad analoogseid kaupu (nt eri suuruste ja värvidega riided, jalanõud, ehitusmaterjalid jms) ja täna kulutavad palju aega hinnakirjade muutmisele. Selle mooduli abil saab muuta müügihinda kõigil analoogsetel kaupadel korraga.

Master-kaupade funktsionaalsuse kasutamiseks tuleb see eelnevalt seadistada (Müük->Müügi seadistused->Lisavõimalused):

 •        Master-kaubad on kasutusel – (jah/ei)
 •        Alamkaubad ei figureeri hinnakirjades – (jah/ei)
  msseadistus

Master-kaupade lisamine:

Master-kaupu on võimalik lisada kaupade alla (Müük-Kaubad/Ost-Kaubad). Master-kaupu lisatakse tavalise kaubana, määratakse kood, nimetus, ribakood jms. Master-kauba tüübiks tuleks valida kulukaup, et seda ei võetaks arvele, sest master-kaupa ei ole võimalik müüa.

Kui kaup on master-kaup teiste kaupade jaoks, siis peale kauba andmete salvestamist kirjutab programm üle kõik alamkaupade andmed, välja arvatud:

 •       Kood
 •       Ribakood
 •       Variatsioon
 •       Min. kogus laoseisu leheküljel
 •       Värv (lk “Muud”)
 •       Pilt (kui alamkaubal on see täidetud)
 •       Tüüp

Alamkauba lisamine master-kaubale:

Alamkaupa sisestatakse kaupade registrisse (Müük-Kaubad/Ost-Kaubad). Töö lihtsustamiseks on võimalik kaupade registris master-kaubal valida „Ava koopia“. Seejärel on võimalik täita väljad.

Väljade täitmise juures võib koodiks määrata master-kaubale sarnase koodi (näiteks master-kauba kood 12345, mille alamkaup 12345-XS, mis viitab, et tegemist on XS suuruses alamkaubaga). Kui ettevõte peab ladu, tuleks alamkauba lisamisel määrata tüübiks laoartikkel, et oleks hiljem võimalik laos olevate toodete kohta arveldust pidada.

Kauba lisamisel on vaheleht „master-kaubad“, kus on võimalik valida master-kaup. Variatsiooni reale tuleks kirjeldada täpne toote kirjeldus (näiteks XS suuruses puuvillane kampsun), et hiljem oleks võimalik tuvastada soovitud kaup. Master-kaupade vahelehel näidatakse ka kõrvalkaupu, milleks on master-kaup ise ja teised alamkaubad.

variatsioonuus

Variatsioonile sisestatud tekst lisatakse kaupade registris toote nimetusele juurde.

huulepulgad

Muutes master-kauba või ühe alamkauba nime või hinda muutuvad ka kõik teised master-kaubaga seotud kaubad. Tänu sellele ei ole vaja kulutada palju aega hinnakirjade muutmisele.