Keri sisuni

Korteriühistu

Menüü Korteriühistu jaguneb nelja rühma:

  1. Toimingud
  2. Aruanded
  3. Baasandmed
  4. Seadistused

Kasutuselevõtt

Esmalt tuleks luua kaubad menüüs Korteriühistu – Kaubad.

Mõõtjatega kaupade:  nt. soe ja külm vesi tüübiks tuleks valida KÜ näit, siis saab iga kuu uue näidu sisestada ja programm arvestab ise jooksva kuu tarbimise. Sellisel juhul aga tuleb luua koondkaup vesi, mis on kuluartikkel ja mille komponendid on eelpool nimetatud soe ja külm vesi. Ka gaas on mõõtjaga kaup, mille tüübiks on KÜ näit.

Igakuiste hooldustasude kaubad:  nt. hooldustasu, remondifond, küte, elekter, prügi, vee soojendamine jt. kauba tüübiks tuleks valida Kuluartikkel. Vee soojendamise juures ei tohi unustada komponendi ehk sooja vee mõõtja valikut ning hiljem tuleb jälgida, et vee soojendamisele kuluv küte tavalise kütte arvest maha võetaks.

Tasud, mida kogutakse küll pikema aja jooksul, kuid vaid valitud korteritelt: nt. internet, parkimine, tuleks kauba tüübiks valida KÜ püsitasu.

Ostu-müügikonto valimine

Mõlemad, nii ostukonto kui ka müügikonto tulevad valida toodetel, mida korteriühistu vahendab: elekter, küte, vesi, prügi, internet.                               Ainult müügikonto tuleb valida kaupadel, mida korteriühistu pakub: remondifond, hooldustasu, parkimine.

  1. Edasi tuleks sisestada korterid. Firma kood võiks olla nt korteri number, nimetus nt. arve saaja/maksja – nii on edaspidi mugav laekumisi läbi kanda. Panna linnuke lahtrisse “Klient”. Leheküljel Korter märkita ära arve saaja nimi, korteri pindala, inimeste arv ja korrus. Mõõtjate nimekirjas lülitada sisse, millised mõõtjad antud korteris olemas on (siia nimekirja tulevad menüüs Korteriühistu – Kaubad all loodud kaubad, mille tüübiks on valitud KÜ näit).

  2. Järgmiseks luua menüüs Korteriühistu – Üüriarved, uus kuu. Esimesel korral tuleb sisestada kuu ja aasta ning salvestada. Edaspidi hakkab programm ise järgmist kuud pakkuma. Meeles tuleb pidada, et esimesel korral on vaja menüüs Korteriühistu – Üüriarved – Näidud, sisestada algnäit, klõpsates hiire parema klahviga valitud real. Algnäidu parandamiseks tuleb toimida samamoodi. Arve täitmisest on lähemalt kirjutatud menüüs Abi – Korteriühistu – Üüriarved.

Vaata lisaks

KÜ Arved Näitude sisestamine Püsitasude sisestamine