Keri sisuni

Inventuurid

Joonis 347

Inventuuri tegemiseks valige kuupäev, mis seisuga soovite inventuuri koostada ja ladu (kõigile ladudele korraga inventuuri teha ei saa). Inventuuri saab teha ka erinevate kauba gruppide lõikes.

Joonis 348

Nüüd vajutage nupule Teha inventuur.

Kui inventuur on koostatud, saab välja trükkida inventuurilehed ja seda nii arvestusliku kogusega kui ka ilma. Edasi sisestada inventuuri tulemused:

Joonis 349

Veergu Teg.Kogus tuleb sisestada tegelikud kogused, juhul kui tegelik kogus on arvestuslikust kogusest suurem (ülejääk), tuleb täita ka Teg.Hind veerg so käibemaksuta omahind. Vahe on tegelik kogus miinus arvestataud kogus. Kui mõnda kaupa inventuuri nimekirjas pole, näiteks on see kaup jäänud arvele võtmata, saab selle kohe juurde lisada liikudes Entriga uuele reale ja vajutades F5 . Hiire parema klahviga kauba ridadel vajutades on järgmised valikud:

Joonis 350

Inventuuri kinnitamisega võetakse ülejäägid lattu arvele ja puudujäägid kantakse laost maha. Samuti tehakse pearaamatusse kanne inventuuri tulemuste kohta. Pearaamatu kannet näeb vajutades kirjaklambri ikoonil. Pärast kinnitamist saab trükkida inventuuri aruande.

Inventuure saab parandada igal ajal, selleks tuleb kinnitus maha võtta, teha vajalikud muudatused ja salvestada. Kustutada saab inventuure samuti igal ajal. Selleks tuleb inventuuride nimekirjas klõpsata vajalikul inventuuril ja valida kustuta või avada inventuuri kaart ja vajutada seal kustuta nuppu. Kinnitus tuleb ennem maha võtta.

Vaata lisaks: