Keri sisuni

Käibemaksu muudatus 2024

2024 a. esimesest jaanuarist muutub käibemaksu määr seniselt 20%-lt 22%-le.

Kirjeldame seda, kuidas saab Profitis muuta käibemaksu määra kõikidel kaupadel nii, et see ei puudutaks varem tehtud dokumente.

Käibemaksumäära asendamise protsess

 • Tehke kindlaks, et teil on värske Profiti versioon (vähemalt 23.12.1 3006)
 • Tehke kindlaks, et andmebaasist on tehtud varukoopia - korraga muudetakse paljude kaupade andmed.
 • Lisage uued käibemaksumäärad (tavaline KM, erikordade määrad, lisasime uued KMD inf koodid)
 • Avage menüü Programm/Firma andmed, minge leheküljele “Muud operatsioonid” ja seal vajutage nuppu “Käibemaksu asendamine”, avaneb aken “Käibemaksumäära asendamine”: Käibemaksumäära asendamise nupp
 • Valige vana (see määr, mida asendatakse, nt “20%”) ja uus käibemaksu määr (määr, millega asendatakse, nt “22%”) ning vajutage “Alusta”. Programm asendab käibemaksumäära kõigis kaupades, kaubagruppides, käibemaksu liikides ning vajadusel ostu ja müügi seadistustes. KM määra asendamise aken
 • Korrake eelmist sammu iga käibemaksumäära jaoks, mida soovite asendada.

Oluline

 • Valige (vajadusel lisage uut) käibemaksumäära, lihtsalt numbri 22 kirjutamisest ei piisa!

 • Soovitame peale käibemaksude asendamist korraks Profitist välja logida kõigil sisselogitud kasutajatel.

See on vajalik selleks, et Profit loeks sisse muudetud seadistused ja aitab vältida olukorda, kus uutel kaupadel pakub programm automaatselt vana käibemaksumäära.

Käibemaksumäära asendamise aeg

Sõltuvalt töö spetsiifikast võib aeg, millal asendada käibemaksumäär, erineda. Kui Profitit kasutatakse ettevõtte jooksva töö korraldamiseks, siis oleks kasulik muuta km määr enne töö alustamist uuel aastal. Nii pakub programm uutele müügiarvetele (ja muudele dokumentidele) õiget käibemaksumäära.

Kui Profitit kasutatakse tagantjärgi info sisestamiseks (nt raamatupidamisbüroos), siis võib kaaluda seda, et enne sisestatakse eelmise aasta dokumendid ja alles siis muudetakse käibemaksumäärad.

Nii või teisiti Profit võimaldab ka peale üleminekut sisestada dokumente 20% käibemaksuga, kui tekib vajadus sisestada eelmise aasta dokumente.

Hinnatõusu vältimine

Kui Profit on seadistatud nii, et sisestatakse hind käibemaksuta ning soovite vältida käibemaksu muutusest tingitud hinnatõusu, siis saate toimida järgmiselt:

Peale käibemaksumäära muudatust avage hinnakiri ning korrutage kõik hinnad koefitsiendiga 0,983606557377049 (1,2 / 1,22 = 0,983606557377049). Nii vähenevad kõik km-ta hinnad täpselt niipalju, et uue käibemaksu määra rakendamisega jäävad kehtima eelmised hinnad.

Hindade korrutamiseks klõpsake hinnakirjas kaubahindade tabeli peal parema hiireklahviga ning valige avanenud rippmenüüst "Muuta kõik hinnad".

Hinnakirja korrutamine

Tähelepanu!

 • Tegemist on suure andmete muutmisega, soovitame enne teha varukoopia.
 • Kontrollige hindu peale muutmist, hinnad võivad sendi võrra muutuda.
 • Soovitame olla tähelepanelikud kui 2023.a dokumendist (pakkumine/tellimus) koostate arve, samuti koopia tegemisel, et tuleks õige käibemaksumäär.

Abi üleminekul

Vajadusel saame abistada üleminekul.

Saame tekitada test-andmebaasi, mille peal saate ohutult katsetada, kas üleminek toimib sujuvalt.

Võtke ühendust, et aeg broneerida. info@intellisoft.ee