Realisatsioon

Realisatsiooni lisamooduliga saab kauba laost välja anda realisatsiooni edasimüüjale. Realisatsiooni moodul arvestab kelle käes, mis kaubad ja millise omahinnaga on. Mooduli abil saab kaupu tagasi lattu võtta või koostada automaatselt arve kaupade kohta, mis on realisatsiooni antud.

Realisatsiooni mooduli kasutamiseks tuleks kõigepealt seadistada numbriseeriad, menüüs Realisatsioon->Numbriseeriad.

Numbriseeria lisamisel tuleb märkida kood, nimetus, alguse ja lõpu kuupäev, prefiks ja alustada numbrist 1.

realisatsiooninumbriseeriad

Realisatsiooni algseisud saab määrata menüüs Realisatsioon-Realisatsiooni algseisud.

realisatsioonialgseis

Realisatsiooni andmisi saab teha menüüs Realisatsioon-Realisatsiooni andmised. Realisatsiooni andmisel saab määrata edasimüüja, kuupäeva, vajadusel valuuta (vaikimisi EUR), kauba koos koguse ja müügihinnaga.

realisatsiooniandmine

Realisatsiooni tagastusi saab teha menüüs Realisatsioon-Realisatsiooni tagastused. Vajutades ikoonil ikoonuusvõi klaviatuuril Ctrl+N, saab luua uue tagastuse. Tagastuse loomisel tuleb määrata edasimüüja ja kuupäev. Vajadusel saab märkida valuuta (vaikimisi EUR). Seejärel kauba koodi lahtris vajutada parema hiireklahviga ja valida Täida tabel, mis toob automaatselt selle edasimüüjale antud kaubad tabelisse. Väljal Antud (?) kuvatakse kui palju on realisatsiooni edasimüüjale selle kauba koodi ja nimetusega kaupu antud. Väljale Praegu saab sisestada kui mitmele tootele tehakse tagastus.

realisatsioonitagastustaidatabel

realisatsioonitagastamine

Realisatsiooni arveid saab teha menüüs Realisatsioon-Realisatsiooni arved. Realisatsiooni arve koostamisel tuleb märkida edasimüüja, kuupäev, vajadusel valuuta (vaikimisi EUR). Kauba koodi lahtris saab parema hiireklahviga vajutada Täida tabel, mis toob automaatselt edasimüüjale antud kaubad tabelisse.

realisatsiooniarvetaidatabel

Väljal Varem näeb, millele on arve juba koostatud, väljale Praegu saab sisestada millistele tootele koostatakse arve.

realisatsiooniarve

  • Kauba liikumine (sisse-välja) toimub vaikimisi määratud laost. Vaikimisi määratud ladu on kirjas Ladu-Lao seadistused.
  • Peale realisatsiooniarve kinnitamist tekib müügiarve. Kui müügiarve kinnitatakse tekib pearaamatusse kanne ehk tekib tulu.
  • Käibemaksu arvestus toimub müügiarvel.
  • Lao väljaminek toimub peale realisatsiooni andmise kinnitamist.
  • Lao sissetulek toimub peale realisatsiooni tagastamise kinnitamist.